Aktualijos

VšĮ GALVOČIUS nuo 2015 m. pradžios dalyvauja Erasmus+ projekte SELFY: tvarus verslumas ir lyderystė jaunimui (angl. SELFY – Sustainable Enterprise and Leadership For Youth).

SELFY tai Erasmus+ programos, KA2 – Strateginės partnerystės jaunimui projektas, kuris paremtas Jungtinėje Karalystėje, Birmingeme sukurta ir sėkmingai išbandyta ugdymo metodologija. Šio projekto dėka JK įgyta geroji patirtis bus perkelta į kitą socioekonominę ES aplinką (projekto partnerių šalis), skirtą jaunimui.

SELFY tai projektas apie jaunimo įgalinimą. Tai įgalinimas, kurio tikslas vesti jauną žmogų iniciatyvos ir verslumo keliu siekiant tapti kuriančiu, visateisiu ir visaverčiu visuomenės nariu. SELFY projekto sprendimas, raktas – tai, kad mes galime kurti ir plėtoti ugdomojo vadovavimo metodologiją, kuri padėtų įgyvendinti šią misiją visose ES šalyse ir už jos ribų.

SELFY projektas orientuojasi į 4 asmenybės vystymosi sritis, tai: 1) savybės, 2) patirtis, 3) nuostatos ir 4) įgūdžiai. SELFY orientuojasi į tikrą lyderystę, kuri naudinga ir asmenybei, ir bendruomenei, kurioje ji gyvena bei visai visuomenei. Jaunas žmogus tobulindamas savo asmenybę – savo asmenines savybes, patirtį, nuostatas, įgūdžius – dalijasi savo žiniomis ir pasiekimais su kitais ir tokiu būdu dalyvauja teigiamo ir tvaraus pokyčio, sąlygojančio socioekonominę sanglaudą, kūrime. Taigi, SELFY reikšmingai prisideda prie jauno žmogaus lyderystės tobulinimo, įgūdžių ir asmeninių savybių ugdymo bei patirties, kurią, pasitikint savo jėgomis, būtų galima pritaikyti verslo pasaulyje bei siekiant tapti verslia asmenybe ir bendruomenės lyderiu.

SELFY projektas remiasi Britų kompanijos „Bridging to the Future“ (angl. Tilto į ateitį tiesimas) veikla. Kompanija sukūrė ir išbandė metodologiją pavadinimu „SLAM!“ (angl. Sustainable Leadership and Mentoring), kurios pagrindu buvo parengtas SELFY projektas. Kompanija „Bridging to the Future“ šią metodologiją išbandė labiausiai ekonomiškai atsiliekančiose Anglijos vietovėse dirbdami su socialinę atskirtį patiriančiomis visuomenės grupėmis. „SLAM!“ programoje, kuri buvo veiksminga, dalyvavo virš 1000 jaunuolių. Programos dalyviai – jauni žmonės ėmėsi iniciatyvos kurti mikro-verslo, bendruomenės ir jaunimo projektus, veiklas generuojančias pajamas. Galiausiai „SLAM!“ programos dėka buvo pagerinti dalyvių gebėjimai įsidarbinti.

SELFY tai partnerystės projektas, kuriame dalyvauja organizacijos iš šešių ES valstybių – Jungtinės karalystės, Lietuvos, Ispanijos, Graikijos, Lenkijos ir Čekijos. Partneriai susitelkė, kad dirbti kartu ir skleisti „SLAM!“ programos gerąją patirtį Europoje.

Daugiau informacijos rasite apsilankę šiuose internetiniuose puslapiuose:

• www.selfyproject.eu 

• https://www.facebook.com/pages/SELFY-Sustainable-Enterprise-Leadership-for-Youth/915951265093266

• https://twitter.com/Selfy4All

 


„AŠ GYVENU“. Autobiografinės refleksijos stovykla

Paberžė, 2014 m. rugpjūčio 04 – 08 dienomis.

Maloniai kviečiame į Autobiografinės refleksijos stovyklą, kuri vyks Paberžėje, nuostabios gamtos apsuptyje bei istorinėje vietoje, kuri mena 1863 m. sukilimą (įkurtas 1863 m. sukilimo atminimo muziejus) bei dvasinį Lietuvos paveldą (buvusi tėvo Stanislovo tarnystės vieta (išsaugota jo celė), medinė Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia, surinkta senovinių liturginių rūbų ir reikmenų kolekcija, muziejus. Tai viena iš tų vietų, kuri žadina apmąstyti savą būtį, gyvenimą. Pabandykime tai padaryti kartu.

Stovyklos idėja (pagal M. Martinaitį. Mes gyvenome / biografiniai užrašai): „Pertvarkydamas praeitį, visą laiką veikia JISAI, kuriuo kažkada buvau aš ir kurio jau nėra. Pagaliau prisiminimai yra mąstymo arba apmąstymo būdas apie save, savo gyvenimą, jo prasmę. [...] Atmintis nuolat perkuria, pats sau ne visada esu tas, kurį matė kiti, prisimena arba aš prisimenu.“ Autobiografinė refleksija tai – gyvoji atmintis apie vakar, šiandien ir netgi rytoj. 

Stovyklos data ir trukmė: 2014 m. rugpjūčio 4 - 8 dienomis (5 dienos, 4 naktys).

Atvykimas – pirmadienį (rugpjūčio 4 d.) iki 12 val.

Išvykimas – penktadienį (rugpjūčio 8 d.) nuo 12 val.

Adresas: Paberžės k., Gudžiūnų sen., Kėdainių r. (jei reikėtų atvežti tarkimės iš anksto).

Stovyklos darbo vieta. Užsiėmimai vyks moderniai įrengtoje 1863 m. sukilimo muziejaus konferencijų salėje ir gamtoje.

Stovyklos dalyviai: visi suaugusieji sukaupę gyvenimo patirties :), kurią norėtų apmąstyti, įsisąmoninti ir kai kuo pasidalinti su kitais. Dalyvių grupė apie 20 asmenų.

Stovyklos vadovai:

Aušra Benikienė (37 m.) – soc. darbo magistrė (VDU), praktikė, šiuo metu dirbanti nevyriausybinėje organizacijoje Siawns Teg (Velsas, Didžioji Britanija) mokymų vadove. Nuo 2002 m. aštuonerius metus dirbo Šiaulių valstybinėje kolegijoje, docentės pareigose iš jų dvejus metus vadovavo Socialinio darbo katedrai. Turi 14 metų praktinio darbo patirtį dirbant su klientais, įskaitant 8 metų vadovaujamo darbo patirtį įstaigoms ir jų padaliniams.

Pranas Benikas (38 m.) – taikomosios sociologijos magistras (VDU). Praktinė veikla ir interesų sritys – jaunimo ir suaugusiųjų neformalus ugdymas (patirtinis ugdymas ir refleksija), stažavosi Airijoje, Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje, kelerius metus dėstė Šiaulių valstybinėje kolegijoje, ne kartą vedė tarptautinius seminarus socialiniuose Mokymosi visą gyvenimą programos projektuose. Keletą metų dirbo versle (marketingo, eksporto vadybos srityje).

Stovyklos metodinė struktūra: praktiniai užsiėmimai ir interaktyvios paskaitos.

Stovyklos darbotvarkė:

9.00-12.00 val. | praktiniai užsiėmimai ir interaktyvios paskaitos;

12.00-14.00 val. | pietūs ir poilsis;

14.00-18.00 val. | praktiniai užsiėmimai ir interaktyvios paskaitos;

18.00 val. | vakarienė;

20.00 val. | laisva vakaro programa (bendraujame, dalinamės, skaitome kartu, žaidžiame stalo žaidimus, pasakojame istorijas, žiūrime filmą).

(Detali stovyklos programa ir „namų darbai“ iki stovyklos bus pateikti netrukus.)

Apgyvendinimo sąlygos – labai kuklios, asketiškos, tai keli senosios klebonijos kambariai, kuriais teks visiems draugiškai dalintis. Patalynė yra, tačiau užvalkalus patalynei reikia atsivežti savo arba, jei patogu, galima pasiimti savo miegmaišį. Taip pat visiems teks dalintis dušu ir tualetu, kuris stovi lauke. Komforto aspektu sąlygos ne iškirtinės, tačiau nuošalumo, lietuviškos gamtos ir kaimo, atitrūkimo nuo miesto rutinos aspektu – tobulos.

Maitinimas – užsakomas (pusryčiai, pietūs, vakarienė), įskaičiuota į stovyklos kainą. Gal būt reikės atsivežti savo indus, patikslinsime.

Stovyklos dalyvio mokestis: informacija bus patvirtinta vėliau.

Registracija. Norintys dalyvauti stovykloje turi užsiregistruoti el. paštu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ne vėliau kaip iki liepos 21 d. Registruodamiesi nurodykite vardą, pavardę, amžių, adresą, telefoną, el. paštą. Į stovyklą registruojame tol, kol susidarys grupė iš 20 asmenų, pirmumo teisė teikiama užsiregistravusiems anksčiau pagal datą. Registracija bus patvirtinta, kai pervesite 100 litų avansą pavedimu už kiekvieną užregistruotą asmenį, mokėjimo paskirties laukelyje nurodydami „Stovyklai Paberžėje“. Atsisakiusiems dalyvauti avansas negrąžinamas.

Įstaigos rekvizitai:

VšĮ GALVOČIUS

Įmonės kodas: 302788125

Banko sąskaita: LT37 7300 0101 3176 3705

Bankas "Swedbank", AB

Likusią stovyklos dalyvio mokesčio dalį (išskaičiavus jau sumokėtą avansą) atsivežkite į stovyklą. Pageidautina į Paberžę atvykti rugpjūčio 4 d. iki 12 val. Telefonas pasiteirauti 8 647 43544, darbo dienomis ir šeštadieniais nuo 9 iki 18 val. 

Atmintinė stovyklautojui: prieš išvykstant pravartu patikrinti orų prognozę, pasiimti patogią aprangą (vakarams šiltesnę) ir avalynę, reikiamų vaistų ir vaistinėlę „jei kas“, priemonę nuo uodų, žibintuvėlį ir kitas priemones, kurios pravers būnant penketą dienų nuošaliame Lietuvos kaime (Krekenava apie 13, Kėdainiai – 32 km., Panevėžys – 43 km).

KNYGOS ATGAIVINIMO TERAPINĖ AKTUALIZACIJA

KATA metodas | Praktiniai mokymai

VšĮ GALVOČIUS mokymų vadovė Aušra Benikienė kviečia susipažinti ir praktiškai išbandyti KATA metodą. Šis įdomus, savitas ir įžvalgus, akis atveriantis metodas mus drąsina ir primena, kad nebereikia „išradinėti dviračio“. Visa tai, ko mums reikia, kad taptume sąmoningesni, išmintingesni, supratingesni, kritiškesni ir atlaidesni, pagaliau kad išgyventume ir įveiktume sudėtingas gyvenimo situacijas jau yra aprašyta knygoje.

KATA – knygos atgaivinimo terapinė aktualizacija – metodas, kuris moko skaityti knygą, kuri yra gyva, kalbanti, žadinanti emocijas, mokanti, suprantanti ir guodžianti, gydanti. Ji mums siunčia žinią. Ji kiekvienos, atviros knygai, asmenybės viduje sukuria išgyvenimą, ji mus moko keliauti minčių ir išgyvenimų labirintais, ji padeda išgyventi įvykį, istoriją, ji

padeda pritaikyti tai savo gyvenime.

Mokymų metu mokysimės:

P Ieškoti ir rasti sau tinkamą knygą;

P Lėtai ir sąmoningai skaityti knygą;

P Kaip pritaikyti ir suasmeninti knygoje pateiktus pagalbos arba savipagalbos būdus;

P Kaip praktiškai išbandyti knygoje rastas technikas;

P Kaip mėgautis ir dalintis knyga bendraminčių būryje.

Mokymų dalyviams:

P Bus pateikiama dalomoji medžiaga (mokymų santrauka ir praktinės gaires);

P Bus išduotas mokymų dalyvio pažymėjimas.

Mokymai skirti: bibliotekininkams, mokytojams, socialiniams pedagogams, socialiniams darbuotojams, socialinių darbuotojų padėjėjams, psichologams, neformalaus švietimo specialistams, užimtumo terapeutams ir visiems besidomintiems.

Data: 2014 m. sausio 29 d.

Vieta: Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, Aušros alėja 62, Šiauliai.

Trukmė/laikas: 09:00 – 16:00.

Dalyvio mokestis: 30 Lt.

Registracija el. paštu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. arba tel. 8 611 23379.

NUOTOLINIAI MOKYMAI

Kviečiame registruotis į NUOTOLINIUS MOKYMUS šiomis temomis:

1. Neformalaus ugdymo metodų taikymas dirbant su grupėmis;

2. Mokinių gebėjimų įvertinimas, profesinis orientavimas, karjeros planavimas;

3. Vaikų ir suaugusiųjų mokymosi gebėjimų lavinimas pagal Europos Sąjungos rekomendacijas.

Kodėl?

Siekdami didinti kvalifikacijos kėlimo, profesinių žinių ir įgūdžių bei individualaus ir savarankiško tobulėjimo galimybes socializacijos srityje dirbantiems specialistams, kurie negali sau leisti vykti į komandiruotes ar tiesiog atsitraukti nuo darbų, pritaikėme pasiteisinusį ir plačiai naudojamą nuotolinių mokymų-konsultacijų metodą. Todėl visus nuolatos skubančius, užsiėmusius ir, rodos, niekada neturinčius laiko kažkam dar (!?) kviečiame naudotis mūsų nuotolinėmis individualaus mokymo ir mokymosi paslaugomis. Nuotolinius mokymus-konsultacijas baigęs asmuo gauna mokomosios medžiagos paketą, išduodamas kvalifikacijos kėlimo pažymėjimas.

Kokia iš to nauda?

P Mokymų grafiko lankstumas (prisiderinimas prie individualių kliento galimybių);

P Patogumas (mokytis galima namuose ir visose mokymuisi draugiškose vietose);

P Laiko taupymas (nereikia vykti į komandiruotę, nebūtina atsitraukti nuo profesinių ir asmeninių darbų ir pareigų);

P Mažesni finansiniai kaštai (sutaupomos visos galimos papildomos išlaidos);

P Individualumas (asmeninis dėmesys).

Kaip tai vyksta?

1. Suderinamas nuotolinių mokymų-konsultacijų grafikas, kontaktai ir atsiskaitymas;

2. Sukuriama elektroninė prieiga prie nuotolinės medžiagos ir praktinio darbo instrumento. Pateikiama išsami instrukcija kaip ja naudotis;

3. Mokymų vadovas (nuotoliniu būdu – per Skype) supažindina su mokymų turiniu ir pristato instrukciją kaip naudoti praktinius mokymų instrumentus (1 konsultacija);

4. Mokymų vadovas organizuoja individualias konsultacijas pagal iš anksto suderintą mokymų grafiką (3 konsultacijos);

5. Kiekvienos mokymų-konsultacijos metu asmuo gauna užduotis, kurias turi atlikti savarankiškai ir už jas atsiskaityti;

6. Tarp konsultacijų asmuo savarankiškai studijuoja teorinę ir praktinę medžiagą, rengia užduotis atsiskaitymui;

7. Studijuojant ir atliekant užduotis savarankiškai, iškilus neaiškumams ar klausimams mokymų vadovas konsultuoja klientui priimtinu būdu (el. paštu, telefonu ar per Skype).

Ko reikia?

P Norėti mokytis;

P Turėti kompiuterį ir internetinį ryšį;

P Kreiptis, susiderinti, gauti prisijungimo kodus prie nuotolinio mokymosi aplinkos ir pradėti dirbti.

Kas veda mokymus?

Nuotolinius mokymus-konsultacijas organizuoja ir veda Aušra Benikienė. Daugiau informacijos apie mokymų vadovės profesinius pasiekimus – www.galvocius.lt/lektoriai.

Daugiau informacijos? Kreipkitės:

P El. paštu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. arba

 P Tel. 8 611 23379.

Neformalaus ugdymo metodų taikymas dirbant su grupėmis (praktiniai mokymai)

Tikslinė grupė: Savanoriai, jaunimo vadovai, neformalaus mokymo specialistai, darbo su grupėmis specialistai, socialiniai darbuotojai, socialiniai pedagogai, mokytojai ir visi norintys.
 
Mokymų laikas: derinamas.
 
Mokymų vieta: Šiauliai, tikslus adresas bus patikslintas vėliau. Susidarius ne mažiau kaip 10 asmenų grupei iš vieno miesto atvykstame į vietą.
 
Mokymų kaina: 80 Lt 
 
Mokymų trukmė: 8 val. 
 
Lektoriai: Aušra Benikienė
 
Mokymų temos:
1. Neformalus ugdymas: supratimas ir konceptualizacija;
2. Mokymosi stilių nustatymo (įvertinimo) pratybos;
3. Skirtingų mokymosi stilių išbandymo pratybos;
4. Neformalaus mokymo metodai bei jų taikymas dirbant su grupėmis: 
- Video / foto metodų taikymas dirbant su grupėmis;
- Žaisdami mokomės;
- "Chaoso valdymas" - protingo žemėlapio, protingo piešinio technikos;
- Žinojimo imitavimas arba socialinio teatro metodo taikymas dirbant su grupėmis;
- Siurrealistinių metodų taikymas dirbant su grupėmis
 
Mokymų metodai:
- Patirtinis metodas;
- Darbinės užduotys;
- Demonstracija;
- Darbo metodų ir technikų simuliacija;
- Stebėjimas;
- Refleksija;
- Įvertinimo žaidimai;
- Užimtumo terapija;
- Žaidimų terapija;
- Socialinio teatro metodas;
- Imitavimas;
- Siurrealistinės technikos.
 
Mokymų dalyviams:
- Bus išduoti praktinių mokymų dalyvio pažymėjimai;
- Bus sukurta prieiga prie nuotolinės padalomosios medžiagos;
- Bus sukurta prieiga prie nuotolinės darbo medžiagos.
 
Daugiau informacijos el. paštu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. arba 8 611 23379
 

Mokinių gebėjimų įvertinimas, profesinis orientavimas, karjeros planavimas

Mokymų laikas:  derinamas.
 
Mokymų vieta: Šiauliai, tikslus adresas bus patikslintas vėliau. Susidarius ne mažiau kaip 10 asmenų grupei iš vieno miesto atvykstame į vietą.
 
Mokymų kaina: 100 Lt (asmeniui).
 
Mokymų trukmė: 8 val. 
 
Lektoriai: Aušra Benikienė
 
Mokymų temos:
- Pasiruošimas mokinių gebėjimų įvertinimui;
- Gebėjimų įvertinimo etapai;
- Įvertinimo metodai ir etika;
- Įvertinimo dokumentavimas;
- Įvertinimo rezultatų analizavimas bei pateikimas;
- Mokinių profesinis orientavimas bei motyvavimas;
- Karjeros plano rengimas.
 
Mokymų metodai: 
- Darbo imitavimo užduotys;
- Simuliacinės pratybos;
- Demonstracija;
- Foto analizė;
- Laisvųjų asociacijų metodas;
- Savianalizė;
- Refleksija;
- Grupinė refleksija;
- Emocijų modeliacija ir analizė;
- Kinestetinė analizė (judesių analizė);
- Veidrodėlio efektas;
- Video analizė;
- Tylusis Interviu.
 
Daugiau informacijos el. paštu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. arba 8 611 23379
 

Nuo 2013 m. pradžios mūsų organizacijos lektoriai pradėjo vesti mokymus pagal Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Mano socialinė atsakomybė“ (LLIV-322). Šiuos mokymus koordinuoja ir įgyvendina Viešoji įstaiga Šiaulių regiono plėtros agentūra.

 
  Praktiniai mokymai vedami šiomis temomis:
 • „Žmonių su negalia poreikiai ir integracijos galimybės“.
 • „Žmonių su negalia socialinė integracija naudojant universalaus dizaino principus“.
 
Mokymuose dalyvauja: socialinio darbo specialistai, socialinio darbo bei medicinos studijų krypties studentai, slaugos darbuotojai, savanoriai, kiti specialistai teikiantys paslaugas neįgaliems bei seniems ir pagyvenusiems asmenims, neįgaliųjų organizacijų atstovai. 
 
Mokymai buvo pravesti: Utenos krašto žmonių su negalią sąjungoje, Rokiškio socialinės paramos centre, Kupiškio socialinės globos namuose bei Panevėžio Šv. Juozapo globos namuose. Mokymus vedė VšĮ GALVOČIUS lektorė, socialinio darbo magistrė Aušra Benikienė bei socialinių mokslų magistras Pranas Benikas. Regėjimo negalią turinčių asmenų poreikius bei integracijos galimybes pristatė svečias iš Latvijos Normunds Pilips, nevyriausybinės organizacijos APEIRONS lektorius.
 
Mokymų dalyviai susipažino su skirtingas negalias turinčių asmenų poreikių bei integracijos galimybių užtikrinimo teoriniais aspektais, universalaus dizaino koncepcija ir principais bei taikymo galimybėmis, praktiškai išbandė poreikių įvertinimo instrumentus, metodus, technikas, dalyvavo negalės simuliacinėse pratybose, stebėjo bei analizavo video demonstracijas.